Greta: 511 067 351 Karolina: 601 633 589 kontakt@soshusky.pl

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS HUSKY powstało dzięki grupie osób,

którym leży na sercu dobro syberyjskich husky i psów północy.

 

Dlaczego syberian husky?

Ponieważ husky jest niezwykłym psem.

Przez setki lat pozostał wierny swojej wilczej naturze, pradawnemu instynktowi przodków i temu co dziś jawi nam się jako pierwotne i dzikie. W kształtowaniu rasy ogromny udział miała sama przyroda, surowy klimat i wymagające warunki. Dlatego w husky drzemie ogrom atawistycznych instynktów, a zew krwi nie został wyeliminowany, a jedynie uśpiony. Ten zew to tęsknota za wolnością, przestrzenią, polowaniem, własnym stadem. Dla laika objawia się to „nieznośnym” zachowaniem: nadaktywnością, wyciem, niszczeniem sprzętów, ucieczkami. A recepta jest prosta:  husky trzeba  ZROZUMIEĆ i odpowiednio nim pokierować. Zyskamy wtedy wspaniałego towarzysza, który zmotywuje nas do aktywności fizycznej i przybliży radość z obcowania z naturą. Pokaże nam świat, o którym już dawno zapomnieliśmy w dobie samochodów i komputerów. Musisz tylko zdobyć jego zaufanie i uszanować jego poczucie wolności, a wtedy zobaczysz świat oczyma husky i … staniesz się wyjątkowy. Wyjątkowy jak on.

NASZ ZESPÓŁ

KAROLINA – prezes Stowarzyszenia (woj. śląskie)

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka ale czasami ten przyjaciel potrzebuje pomocy w znalezieniu odpowiedniego domu i tym właśnie się zajmuję Karolina.

MAGDALENA- wiceprezes Stowarzyszenia (woj. warmińsko-mazurskie)
Zajmuje się głównie współpracą z olsztyńskim schroniskiem. Współpracując z Kamilem, razem tworzą DT dla psów stowarzyszeniowych oraz pomagają w transporcie do domów tymczasowych i stałych. W stowarzyszeniu koordynuje dział wolontariatu- jeśli chcesz do nas dołączyć pisz magda@soshusky.pl Magda zarządza również naszą stroną www oraz profilem na fb.

KAMIL- skarbnik, zootechnik (woj. warmińsko-mazurskie)

Zajmuje się głównie współpracą ze schroniskiem w Olsztynie oraz pomaga psom szukającym domu w okolicy. Często transportuje psy do domów tymczasowych i stałych. Jest koordynatorem domów tymczasowych- jeśli masz jakieś pytania dzwoń- 600184160. Sam również tworzy dom tymczasowy.
Zajmuje się również administracją forum.

KAMILA- z-ca Przewodniczącego komisji rewizyjnej 

Niezależność, energia i czułość, to cechy które cenię i kocham w husky. Jestem szczęśliwą posiadaczką adoptowanej haszczorki, która zawojowała moje serce i zmieniła życie na lepsze. Pomoc w Stowarzyszeniu SOS Husky to moje podziękowanie za tak wspaniałego psa.

GRETA- członek komisji rewizyjnej, polonistka (woj. podlaskie)

Pomaga Opiekunom i Ich psom rozwiązywać problemy zarówno te, behawioralne jak i zdrowotne. Każdy dom może liczyć na Jej pomoc i wsparcie merytoryczne. W Stowarzyszeniu zajmuje się koordynacją działań interwencyjnych.

PATRYCJA- członek Stowarzyszenia, geograf (woj. świętokrzyskie)

To u Niej znajdują tymczasowe schronienie, bezdomne szczeniaki i inne psy. Jej mocną stroną jest logistyka, co bardzo chętnie wykorzystujemy w Stowarzyszeniu.